ثبت نام

امکان عضویت غیر فعال است

افراد برتر دومین دوره المپیاد تکنسین‌های ایران مشخص شدند

elecomp

افراد برتر ۴ رشته‌ی دومین دوره المپیاد تکنسین‌های ایران که توسط سامسونگ و سازمان فنی و حرفه‌ای کشور برگزار شد، مشخص شدند.

افراد برتر رشته‌های دومین المپیاد تکنسین‌های ایران، پروژه‌ی مشترک شرکت سامسونگ الکترونیکس و سازمان فنی و حرفه‌ای کشور، از سوی سازمان فنی و حرفه‌ای کشور اعلام شدند.

مرحله نهایی دومین المپیاد تکنسین‌های ایران در روزهای ۹ و ۱۰ دی‌ماه امسال در ۴ رشته‌ی دستگاه‌های تهویه مطبوع، لوازم خانگی، صوتی و تصویری و موبایل و تبلت در کرج به‌صورت علمی برگزار شد و ۳ نفر برتر این رشته‌ها بعد از گذشت یک هفته از برگزاری این آزمون توسط سازمان فنی و حرفه‌ای کشور معرفی شدند.

دومین المپیاد تکنسین‌های ایران همانند سال گذشته در سراسر کشور برگزار شد و ۱۰ نفر برتر هر رشته در ۴ گرایش موبایل و تبلت، لوازم خانگی (یخچال، ماشین لباسشویی)، دستگاه‏های تهویه مطبوع (کولر گازی)، لوازم صوتی و تصویری (تلویزیون و سینمای خانگی) در مرحله‌ی نهایی مسابقات طی دو روز رقابت عملی فشرده با هم به رقابت پرداختند.

بر اساس اعلام سازمان فنی و حرفه‌ای کشور، در گرایش تهویه مطبوع هوا، علی‌اکبر حاجی حاتم‌لو از تهران، علی مرادی از تهران و سید سامان حسینی از کردستان به ترتیب مدال‌ طلا، نقره و برنز را کسب کردند.

در گرایش لوازم خانگی، اسماعیل علیرضانژاد گوهردانی از گیلان، محمدتقی نقیئی از خراسان رضوی و ایمان پاک از لرستان به‌عنوان نفرات اول تا سوم معرفی شدند.

در گرایش موبایل و تبلت، مهدی گلی از سمنان، محسن کاوه باغبادرانی از اصفهان و نادر هراتی از خراسان رضوی مدال‌های طلا، نقره و برنز را دریافت کردند.

طبق نظر داوران، در گرایش لوازم صوتی و تصویری، محمدامین ابراهیمی از فارس، جعفر دلداده پیرانفر از تهران و احسان مشکواتی از تهران شایسته دریافت مدال‌های طلا، نقره و برنز بودند.

نفرات اول هر گرایش ۳۰ سکه بهار آزادی، نفرات دوم ۲۰ سکه بهار آزادی و نفرات سوم ۱۰ سکه دریافت خواهند کرد. این ۱۲ نفر برتر علاوه بر دریافت جوایز اعلام‌شده، به‌عنوان ناظر به چهل و چهارمین دوره مسابقات جهانی مهارت سال ۲۰۱۷ در ابوظبی اعزام می‌شوند.

این المپیاد از روز ۲ آذرماه با ثبت‌نام حدود ۲ هزار داوطلب آغاز به کار کرد که پس از انجام آزمون تئوری، ۱۰ نفر برتر هر رشته در یک آزمون عملی به رقابت پرداختند. آزمون عملی المپیاد طی روزهای نهم و دهم دی‌ماه در مرکز تربیت مربی و پژوهش‌های فنی و حرفه‌ای شهر کرج برگزار شد. شرکت سامسونگ که دو سال متوالی المپیاد تکنسین‌های ایران را با هدف شناخت تکنسین‌های برتر و ترویج فرهنگ مهارت برگزار کرده است، تمامی هزینه‌های المپیاد شامل تهیه تجهیزات، اقامت شرکت‌کنندگان و جوایز نفرات برتر را تأمین کرده است.

مراسم اهدای جوایز دومین دوره المپیاد تکنسین‌های ایران به‌زودی با حضور نمایندگان سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور، مدیران ارشد شرکت سامسونگ در ایران و برخی مقامات دولتی برگزار خواهد شد.

مسابقات المپیاد تکنسین‌های ایران، با شرایطی همانند مسابقات جهانی مهارت برگزار می‌شود اما شرایط سنی در این المپیاد حذف شده است. این مسابقات قرار است هر سال توسط سامسونگ با همکاری سازمان فنی و حرفه‌ای کشور برگزار شود.

مطالب مرتبط

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *